• Prevencia šikanovania na našej škole

• Na našom gymnáziu sa dlhodobo snažíme o to, aby bolo prostredie školy bezpečným miestom pre všetkých. Sme presvedčení, že pre rozvoj osobnosti a poznania našich žiakov je nevyhnutné, aby v škole panovala priaznivá sociálna atmosféra, aby tu boli zdravé a dobré vzťahy a aby bolo možné problémy, ktoré vznikajú, optimálne riešiť. Náš prístup k prevencii šikanovania na našej škole je metodicky ukotvený v smernici o prevencii šikanovania na školách, s ktorou sú oboznámení všetci pedagogickí aj nepedagogickí zamestnanci školy. Jej znenie je dostupné na tomto odkaze (pdf).

Tieto stránky sme pre Vás vytvorili preto, aby ste mali Vy, žiaci našej školy, ale aj Vy, rodičia našich žiakov, možnosť oboznámiť sa so základnými faktami ohľadom šikany v školskom prostredí, a so spôsobmi, ako sa zachovať, pokiaľ sa stanete v akejkoľvek podobe účastníkmi tohto javu.

Uvedomujeme si však, že s rôznymi formami násilia, nielen so šikanou, sa môžete stretávať aj mimo prostredia školy, alebo cez prázdniny či v čase, kedy sa v škole nestretávame osobne. Preto Vám tu pridávame dva dokumenty, v ktorých môžete aj Vy, žiaci našej školy, ale aj Vy, rodičia, nájsť prípadne kontaktné údaje na rôzne linky pomoci pre deti aj dospelých, prostredníctvom ktorých je možné hľadať pomoc v zložitých životných situáciách, a tiež leták z projektu Detstvo bez násilia.

Linky pomoci (.docx)
          Letacik (.doc)

• Gymnázium, Lorencova ulica 46, Krompachy
      • 053 447 2315, 0903 249 501